Dziś jest: 19 marca 2024

/

Bonusy Bez Depozytu:

Legalni bukmacherzy oferują bonus bez wpłaty (za samą rejestrację). Sprawdź!

Bukmacher.ooo

GKS Grunwald 

„Puchar 1000 goli” to interesująca akcja dla klubów piłkarskich z całej Polski, w której udział wziął m.in. klub GKS Grunwald. Na czym polegał konkurs i jakie projekty przygotowała ambitna drużyna ze słynnego Grunwaldu – przeczytasz w poniższym tekście. 

„Puchar 1000 goli” – ciekawa akcja dla dalszych lig

Za akcją „Puchar 1000 goli” stał PZPN i firma bukmacherska Fortuna. Inicjatywa zrealizowana w sezonie 2021/2022 miała na celu wesprzeć zespoły z niższych lig piłkarskich w Polsce. Kluby mogły zgłaszać swoje projekty, których celem była np. poprawa infrastruktury sportowej, a kibice głosowali online na to, który pomysł zasługuje na dofinansowanie. O ostatecznych rozstrzygnięciach zadecydowało jury konkursowe. 

Co ciekawe, finansowanie akcji było bezpośrednio powiązane z wynikami meczów Fortuna Pucharu Polski. Za każdą bramkę zdobytą przez outsidera meczu Pucharu Polski, bukmacher Fortuna dokładał 1 tys. zł do puli nagród. W ten sposób udało się zgromadzić 90 tys. zł, które zostały rozdzielone między 3 zwycięzców konkursu. 

„Puchar 1000 goli” nie tylko wspierał rozwój polskiej piłki nożnej na poziomie niższych lig, ale także angażował lokalne społeczności i kibiców, dając im możliwość aktywnego uczestnictwa w kształtowaniu przyszłości swoich ulubionych klubów. Poniżej przedstawiamy, jakie projekty w poszczególnych 3 kategoriach konkursowych zgłosił GKS Grunwald. 

GKS Grunwald – projekt kibicowski 

W ramach konkursu „Puchar 1000 goli” klub piłkarski GKS Grunwald postanowił wyróżnić się niezwykłym projektem dedykowanym swoim wiernym fanom. Pomysł był zainspirowany bitwą pod Grunwaldem – jedną z najważniejszych bitew średniowiecznej Europy, będącej symbolem polskiej wielkości i odwagi. Projekt GKS Grunwald miał nie tylko umocnić lokalną społeczność wokół klubu, ale również stanowić wyraz wdzięczności dla kibiców za ich nieustanny doping i wsparcie. 

Centralnym elementem projektu było stworzenie specjalnej serii artykułów kibica. Konkretnie w projekcie przewidziano m.in.: szaliki, T-shirty, bluzy, czapki, kubki, proporczyki czy smycze wykonane w barwach klubu. 

Inspiracją dla tych produktów była metafora rycerzy udających się na pole bitwy – czyli zawodników wkraczających na murawę boiska. Ale także kibice GKS Grunwald powinni być „uzbrojeni” przed meczem jak rycerze przed bitwą. Dlatego celem projektu było ich uzbrojenie w kibicowskie gadżety, a więc odpowiedniki zbroi (koszulki, bluzy), miecza (szalik) i chorągwi oddziału (proporczyki).  

GKS Grunwald – projekt infrastrukturalny 

GKS Grunwald zgłosił do konkursu „Puchar 1000 goli” również projekt infrastrukturalny. Projekt koncentrował się na modernizacji Stadionu Gminnego GKS „Grunwald” we Frygnowie, dzięki której młodzi piłkarze i zawodnicy zespołu mieli mieć zapewnione lepsze warunki do rozwoju i treningu w różnych warunkach pogodowych. 

Zaproponowane prace obejmowały po pierwsze montaż nowoczesnego oświetlenia na stadionie. To rozwiązanie miało umożliwić przeprowadzanie treningów i rozgrywanie meczów także podczas krótszych dni jesieni. Brak odpowiedniego oświetlenia uniemożliwiał bowiem organizację zajęć po zmroku, co powodowało ograniczenie dostępu do obiektu dla niektórych kategorii wiekowych zawodników. 

W projekcie uwzględniono remont i przebudowę budynku gospodarczego, w którym znajdują się szatnie. Planowano stworzyć bardziej funkcjonalne i komfortowe warunki dla piłkarzy, co wymagało gruntownej modernizacji pomieszczeń. 

Ważnym elementem projektu był też plan całkowitego ogrodzenia boiska, który miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa zawodników podczas treningów i meczów. 

GKS Grunwald – projekt społeczno-kulturalny 

Trzeci projekt zgłoszony przez GKS Grunwald dotyczył organizacji „Turnieju o Puchar Bitwy pod Grunwaldem”, który miał się odbyć podczas corocznych „Dni Grunwaldu” (13-17 lipca). Zgodnie z planem w turnieju uczestniczyć miały dzieci z różnych części Polski. Inicjatywa ta miała na celu nie tylko promocję sportu i zdrowej rywalizacji wśród młodych zawodników, ale również edukację historyczną. Uczestnicy turnieju, oprócz aktywności na boisku, mieliby okazję liznąć trochę historii, oglądając na żywo Inscenizację Bitwy pod Grunwaldem, pojedynki rycerskie oraz turnieje strzeleckie. 

W ten sposób GKS Grunwald pragnął wzbogacić lokalne życie społeczne i kulturalne, dając młodym sportowcom możliwość poczucia „smaku Grunwaldzkiego zwycięstwa” zarówno na boisku, jak i poza nim, jednocześnie promując wartości historyczne i kulturowe regionu. 

GKS Grunwald 

GKS Grunwald to klub piłkarski z Gierzwałdu, który istnieje od ponad 20 lat. Drużyna piłkarska cieszy się dużą rozpoznawalnością w województwie warmińsko-mazurskim i innych regionach Polski. Chociaż klub działa na terenie gminy wiejskiej, zaangażowanie jego działaczy w rozwój młodzieży jest ogromne. Godna pochwały jest też liczba prowadzonych drużyn zarówno dla dzieci, jak i młodzieży, co sprawia, że klub zachowuje standardy obowiązujące w zespołach z miast Warmii i Mazur.

W czasie konkursu „Puchar 1000 goli” GKS Grunwald stanowił amatorski zespół piłkarski grający w klasie okręgowej WMZPN.