GKS Grunwald

O projekcie

„Turniej o Puchar Bitwy pod Grunwaldem” Historia naszego regionu jest bogata i piękna. Grunwald jest miejscem historycznym symbolizującym wielkość Księstwa Polskiego. Bitwa pod Grunwaldem była jedną z największych bitew średniowiecza. Grunwald ma niezwykłe znaczenie dla historii Polski oraz tożsamości Polaków. Ku pamięci historycznego zwycięstwa Armii polsko-litewskiej nad wojskami Zakonu Krzyżackiego od 25 lat jest organizowana Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem. Na coroczne "Dni Grunwaldu" przyjeżdżają ludzie z całej Polski, Europu oraz różnych zakątków świata. Gminny Klub Sportowy „Grunwald” chce dołożyć piłkarską cegiełkę do tego corocznego wydarzenia. Gminny Klub Sportowy „Grunwald” planuje zorganizować piłkarski turniej dla dzieci z różnych regionów Polski, który odbyłby się w wakacje podczas „Dni Grunwaldu” (13-17 lipca). Uczestnicy turnieju po codziennych zmaganiach sportowych poznaliby historię jednej z największych bitew okresu średniowiecza. Coroczna Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem jest nie tylko pięknym widowiskiem, ale również niezapomnianym przeżyciem, organizowane w wiosce rycerskiej pojedynki rycerskie i turnieje strzeleckie zapierają dech w piersiach.

O klubie

Jesteśmy klubem wiejskim z ponad 20-letnią tradycją i historią, rozpoznawalnym na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego oraz poszczególnych regionach Polski. Pomimo położenia geograficznego (gmina wiejska) zaangażowaniem w rozwój młodzieży i ilością prowadzonych drużyn dziecięcych oraz młodzieżowych nie odbiegamy standardem od klubów miejskich z Warmii i Mazur.

Video projektu

Gminny Klub Sportowy "Grunwald"

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

GKS Grunwald organizuje cykliczne wydarzenie „Zakończenie wakacji z GKS Grunwald – sportowy piknik rodzinny”. Wydarzenie organizowane jest nie tylko dla zawodników, ale dla dzieci i młodzieży, które jeszcze nie rozpoczęły sportowej przygody, dla całych rodzin, dla sympatyków klubu oraz wszystkich chętnych. W tym roku planujemy zorganizować nowe piłkarskie wydarzenie, dzięki któremu młodzi sportowcy będą mogli poczuć smak Grunwaldzkiego zwycięstwa.

W kategorii "Społeczno-kulturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli