O
klubie
Nasz klub powstał w 2006 roku i funkcjonował na ligowych boiskach do 2012 r. kiedy to rozwiązano drużynę seniorów, jednak cały czas w grze pozostawały drużyny juniorskie. Wreszcie w 2018 r. grupa chłopaków z Gminy Jaraczewo, grających w okolicznych drużynach lub ligach amatorskich, na czele z grającym trenerem Kamilem Stefaniakiem wystąpiło z inicjatywą reaktywacji drużyny seniorów. Pierwsze dwa sezony to awanse do A-klasy i ligi okręgowej, ale również wspaniałe emocje w Pucharze Polski. Grająca w B-klasie Gieksa pokonała kilka zespołów z wyższych lig i odpadała dopiero z liderem III ligi KKS Kalisz przegrywając tylko 1-2. Kolejny rok i kolejne sukcesy pucharowe, zakończone jednak bardzo pechowo. Po wspaniałym awansie do finału strefowego Pucharu Polski zostaliśmy zdyskwalifikowani za grę nieuprawnionego (zawieszonego za kartki) zawodnika. Trwająca edycja to kilka serii rzutów karnych i awans do ¼ . W lidze, po pierwszym „doświadczalnym” sezonie drużyna znajduje się w czołówce i wiosna zapowiada się bardzo ciekawie.
Nasz klub nie jest pomysłem zamożnego sponsora ani wpływowych działaczy. Tworzą go 3 dopełniające się filary:
- ZAWODNICY, czyli w większości nasi mieszkańcy, dla których jedynym wynagrodzeniem jest duma z reprezentowania naszego klubu i dawanie radości naszym kibicom. Nie można zapomnieć około 100 młodych chłopców trenujących w naszych drużynach młodzieżowych.
- SPONSORZY, czyli około 25 firm z naszej gminy ale również i okolicznych, na czele ze wsparciem jaraczewskiego magistratu, którzy zapewniają nam funkcjonowanie na dobrym poziomie. Naszą ogromną wdzięczność staramy się rekompensować bardzo zróżnicowanymi formami - jak na ten poziom rozgrywek - promocji naszych sponsorów.
- KIBICE, czyli ludzie młodzi, kobiety, rodziny z dziećmi, osoby starsze i w podeszłym wieku, ze wszystkich miejscowości gminy, które w liczbie od 250 do nawet 500 pojawiają się na naszym stadionie, by wspierać zawodników i tworzyć niespotykaną atmosferę. Każdy kto pojawi się przy Kolejowej 7 na pewno usłyszy i zauważy grupę kilkudziesięciu zorganizowanych kibiców dopingujących drużynę w meczach domowych ale tez podczas każdego wyjazdu, nie ważne kiedy i gdzie gramy.
Współpraca pomiędzy zawodnikami, rodzicami, władzą samorządową, kibicami i lokalnym biznesem sprawia, że nasza Gieksa jest projektem społecznym, a nie biznesowym. Uczestniczymy bowiem w lokalnych wydarzeniach patriotycznych, wspieramy akcje charytatywne, ale również kiedy potrzebujemy wsparcia przy różnego rodzaju pracach, nasi mieszkańcy wstawiają się i działamy dla dobra klubu.
Poza radością z gry, wyników, wspólnego spędzania czasu, niezwykłą satysfakcje daje nam to, że udało się zintegrować sporą część mieszkańców całej gminy bez względu na wiek, płeć status społeczny czy majątkowy. To coś czego nie da się kupić za żadne pieniądze, ale można zdobyć tylko poświęcając się swojej pasji!