Klub Piłkarski Victoria Ostrzeszów

O projekcie

W naszym klubie stawiamy nie tylko na seniorów, ale i na młodzież, bo przecież to ona jest przyszłością Victorii. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez nas turnieje "Victoria Cup", które odbywają się w hali sportowej. Tym razem, chcemy zorganizować to wydarzenie na jeszcze większą skalę!

O klubie

Victoria Ostrzeszów pojawiła się na piłkarskiej mapie w 1920 roku. Wtedy to przy Towarzystwie Piłki Nożnej powstała drużyna o nazwie Ruina, która dała początek futbolowi w mieście. To samo towarzystwo postanowiło w 1928 roku zmienić bulwersującą, choć w stylu czarnej komedii, stylową nazwę na wręcz odmienną - „Victoria”, której prezesem został Ludwik Gorgolewski. W 1937 roku w dokumentach pojawił się Klub Sportowy Victoria i ta nazwa, wliczając czas wojny, obowiązywała do 1949 roku. Wtedy drużyna została „wcielona" do zrzeszenia Budowlani i tak było aż do roku 1957 roku. Później był jeszcze Piast i dopiero w 1988 roku, ponownie pojawiła się obowiązująca do dziś nazwa Victoria. Aktualnie pierwszy zespół rozgrywa swoje mecze w czwartej lidze wielkopolskiej. Klub prowadzi też szkolenie w grupach młodzieżowych.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Emocje do ostatniego gwizdka, rywalizacja fair-play i integracja młodzieży poprzez wspólną zabawę - to daje nam niesamowitego "powera to dalszych działań". Chcielibyśmy zaprosić do udziału drużyny spoza naszego województwa i zrobić wydarzenie na wielką skalę - tak, aby goście jak najlepiej zapamiętali udział w naszym turnieju poprzez otrzymanie okazałych pucharów, medali i nagród. Uśmiech na twarzach dzieci sprawia nam największą radość!

W kategorii "Społeczno-kulturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli