Klub Piłkarski Victoria Ostrzeszów

O projekcie

Nasz klub niedawno obchodził setne urodziny. Była uroczysta gala, ale nie wszystkie punkty scenariusza udało się zrealizować przez panującą pandemię. Chcemy więc, w jakiś sposób zrekompensować to naszym kibicom.

O klubie

Victoria Ostrzeszów pojawiła się na piłkarskiej mapie w 1920 roku. Wtedy to przy Towarzystwie Piłki Nożnej powstała drużyna o nazwie Ruina, która dała początek futbolowi w mieście. To samo towarzystwo postanowiło w 1928 roku zmienić bulwersującą, choć w stylu czarnej komedii, stylową nazwę na wręcz odmienną - „Victoria”, której prezesem został Ludwik Gorgolewski. W 1937 roku w dokumentach pojawił się Klub Sportowy Victoria i ta nazwa, wliczając czas wojny, obowiązywała do 1949 roku. Wtedy drużyna została „wcielona" do zrzeszenia Budowlani i tak było aż do roku 1957 roku. Później był jeszcze Piast i dopiero w 1988 roku, ponownie pojawiła się obowiązująca do dziś nazwa Victoria. Aktualnie pierwszy zespół rozgrywa swoje mecze w czwartej lidze wielkopolskiej. Klub prowadzi też szkolenie w grupach młodzieżowych.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Na naszych kibiców zawsze możemy liczyć - wspierają nas na ostrzeszowskich trybunach, a nawet na dalekich wyjazdach. Szaliki klubowe, czapki - to pomoże przetrwać im mecze rozgrywane w najmniej sprzyjających warunkach. Do tego również kubki, proporczyki, czy koszulki meczowe. Niech mają Victorię również na co dzień :)

W kategorii "Kibicowskie"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli