Klub Piłkarski Victoria Ostrzeszów

O projekcie

Mało jest takich meczów w Ostrzeszowie, gdzie emocje nie sięgają zenitu, a kibice wręcz odliczają sekundy do ostatniego gwizdka, gdy mecz ma zakończyć się wygraną Victorii. Chcemy ułatwić im nieco oglądanie meczów i w tym celu potrzebna jest tablica świetlna, na której widoczny będzie aktualny wynik i minuta.

O klubie

Victoria Ostrzeszów pojawiła się na piłkarskiej mapie w 1920 roku. Wtedy to przy Towarzystwie Piłki Nożnej powstała drużyna o nazwie Ruina, która dała początek futbolowi w mieście. To samo towarzystwo postanowiło w 1928 roku zmienić bulwersującą, choć w stylu czarnej komedii, stylową nazwę na wręcz odmienną - „Victoria”, której prezesem został Ludwik Gorgolewski. W 1937 roku w dokumentach pojawił się Klub Sportowy Victoria i ta nazwa, wliczając czas wojny, obowiązywała do 1949 roku. Wtedy drużyna została „wcielona" do zrzeszenia Budowlani i tak było aż do roku 1957 roku. Później był jeszcze Piast i dopiero w 1988 roku, ponownie pojawiła się obowiązująca do dziś nazwa Victoria. Aktualnie pierwszy zespół rozgrywa swoje mecze w czwartej lidze wielkopolskiej. Klub prowadzi też szkolenie w grupach młodzieżowych.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Jeżdżąc po czwartoligowych stadionach, co raz częściej jest ona spotykana, co bardzo ułatwia również grę zawodnikom, którzy nie muszą co chwilę nerwowo pytać sędziego, która minuta. Niestety, z własnych środków nie jesteśmy jej w stanie sfinansować.

W kategorii "Infrastrukturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli