KS Pogoń Przyborów

O projekcie

Gdy przejmowaliśmy w Marcu 2021 roku klub piłkarski Pogoń Przyborów kierowaliśmy się chęcią realizacji wartościowego projektu dla Gminy Nowa Sól i jej mieszkańców. Widzimy bardzo duży potencjał rozwojowy całego Stowarzyszenia i będziemy dążyli do budowy silnej, lokalnej marki która wykracza poza sport i angażuje społeczność gminy i regionu. Chcemy doprowadzić do tego by być wiodącym klubem piłkarskim w regionie. W dobie, kiedy wszystko kręci się wokół kosmicznie wysokich budżetów proponujemy inną – społeczną skalę patrzenia na futbol. Klub stoi przed wyzwaniem budowania swojej pozycji na rynku i nadrobienia straconego czasu.

O klubie

KLUB PIŁKARSKI POGOŃ PRZYBORÓW POWSTAŁ 10 CZERWCA 1946 ROKU i jest najdłużej działającym klubem piłkarskim w gminie Nowa Sól. Klub powstał z inicjatywy ludzi zdeterminowanych do rozwoju poprzez aktywność fizyczną i chęci prowadzenia klubu, który nie skupia się wyłącznie na sporcie, ale dostrzega też swoją ważną rolę społeczną. Piłka nożna była pierwszą i pozostała najważniejszą sekcją w Pogoni. Klub nie jest w posiadaniu zbyt wielu dokumentów dotyczących przeszłości. Staramy się jednak uzupełniać annały, docierać do ludzi którzy tworzyli rodzinę Pogoni w przeszłości, by za jakiś czas móc w całości przedstawić jak najpełniejszą historię klubu. W Październiku 2007 roku Klub Sportowy Pogoń Przyborów został wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej przy Staroście Nowosolskim. Historię pozycji ligowych, awansów i spadków można śledzić od sezonu 2002/03 kiedy to klub zaczynał grę od najniższej klasy rozgrywkowej by rok po roku piąć się do wyższej z klas i finalnie w sezonie 2018/19 wywalczyć historyczny awans do Lubuskiej Ligi Okręgowej JAKO. Od tamtego momentu klub solidnie prezentuje się w każdym sezonie zajmując miejsca w górnej połowie tabeli. Mimo chronicznego braku środków pieniężnych jesteśmy jedynym klubem w tak wysokiej lidzie, którego żaden z zawodników nie tylko nie pobiera wynagrodzenia za grę, ale dokłada własne środki by móc reprezentować zółto-zielone barwy.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

PLAN ROZWOJU POGONI PRZYBORÓW W PIGUŁCE: • Zapewnienie stabilnych źródeł finansowania • Budowa profesjonalnego systemu nawadniania boiska • Rozwój programów szkolenia dzieci i młodzieży • Rozpoczęcie współpracy z większymi ośrodkami piłkarskimi w celu pozyskiwania zdolnych zawodników na zasadzie wypożyczeń • Opracowanie założeń funkcjonowania działu skautingu • Opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu przy ul. Drzewnej 6a w Przyborowie • Remont budynku klubowego • Opracowanie planu rozwoju na lata 2026-2031 • Gdy klub sportowo, organizacyjnie i finansowo będzie gotowy, chcemy powalczyć o awans do IV Ligi • Pozyskanie przyległego terenu boiska od Nadleśnictwa Nowa Sól i stworzenia dodatkowego boiska treningowego ze sztucznym oświetleniem oraz systemem nawadniania • Stworzenie systemu gospodarowania odpadami przy boisku gminnym

Baza treningowa Pogoń
Pogoń Przyborów

W kategorii "Infrastrukturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli