KS Ruch Radzionków

O projekcie

Rok 2018 dla Ruchu Radzionków był zarazem czasem triumfu i ogromnej katastrofy. Z jednej strony zacięta walka z Szombierkami Bytom o zwycięstwo w ligowych rozgrywkach, później spektakularny sukces w postaci wygranej barażowego dwumeczu z Polonią Bytom i awans do III ligi. Z drugiej - pożegnanie z własnym stadionem i rozpoczęcie trwającej rok tułaczki po okolicznych boiskach. Raptem kilka tygodni wygranym z bytomianami meczu stadion, w skład którego wchodził budynek klubowy i zadaszone trybuny, przestał istnieć. Wystarczyło kilkanaście dni, by obiekt został zrównany z ziemią przez ciężki sprzęt budowlany. W miejscu, z którego gole strzelali legendarny Marian „Ecik” Janoszka wraz z kolegami, znajduje dziś się wejście do marketu popularnej w Polsce sieci handlowej. O pierwotnej funkcji tego terenu świadczy dziś już tylko schowane gdzieś z tyłu kompleksu handlowego, trawiaste boisko treningowe. Boisko, z którego wciąż korzystają piłkarze "Żółto-Czarnych" jest jedyną naturalną nawierzchnią, jakiej mogą obecnie używać "Cidry". Na co dzień nasi IV ligowcy oraz drużyny juniorskie rozgrywają mecze i trenują na boisku ze sztuczną trawą w Radzionkowie. Tymczasem połowę spotkań w sezonie ligowym nasze drużyny rozgrywają na wyjazdach, w zdecydowanej większości rywalizując "w delegacji" na nawierzchniach naturalnych. Przeprowadzanie treningów na boisku trawiastym jest więc dla naszych sportowców wyjątkowo istotne. Niestety obecnie jest to praktycznie niemożliwe, gdyż nasze boisko trawiaste nie posiada oświetlenia i przez większą część roku nie może być w pełni wykorzystywane do zajęć szkoleniowych. Dzięki wsparciu lokalnej firmy udało nam się już pozyskać lamp, wciąż brakuje jednak środków na ich właściwy i bezpieczny montaż.

O klubie

Klub Sportowy Ruch Radzionków to ponad 100 lat tradycji futbolu i sportu na Górnym Śląsku. Popularne "Cidry" przez dekady są wizytówką swojego miasta. Piłkarze - z legendarnym Marianem Janoszką na czele - największe triumfy święcili na przełomie wieków, rozgrywając pamiętne boje na boiskach ekstraklasy. Dziś, mimo wielu przeciwności losu, "Żółto-Czarni" rywalizują na poziomie IV ligi, próbując nawiązać do lat świetności.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Nieistniejący już Stadion Ruchu Radzionków został otwarty 16 czerwca 1973 roku i funkcjonował nieprzerwanie do roku 2018. Obiekt w dzielnicy Bytom-Stroszek posiadał dwa pełnowymiarowe boiska z naturalną trawą, trybuny oraz budynek klubowy. Obecnie większość terenu zajmuje kompleks handlowo-usługowy. Udało się uratować jedynie część, na której znajduje się boisko treningowe. Nawierzchnia wciąż jest używana przez piłkarzy i młodzież "Cidrów", brak oświetlenia zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym wyklucza jednak możliwość prowadzenia zajęć popołudniowych i wieczornych. Apelujemy o wsparcie naszego projektu - razem Zapalmy Światło na Narutowicza 11.

W kategorii "Infrastrukturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli