LKS Grom Różaniec

O projekcie

LKS Grom Różaniec planuje zorganizować festyn dla kibiców i mieszkańców miejscowości oraz XVI edycję Memoriału im. Antoniego Buńko, który na początku lat dziewięćdziesiątych reaktywował klub, a następnie został jego prezesem. Z różnych powodów w poprzednich sezonach Memoriał nie był organizowany systematycznie, ale w tym roku Klub po raz kolejny chce uczcić pamięć Antoniego Buńko. Planowane są turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży, w których wezmą udział zaproszone drużyny oraz trenujące na co dzień w Gromie. Odbędzie się również mecz drużyny seniorów, która występuje w IV lidze lubelskiej. Poza atrakcjami piłkarskimi w programie festynu znajdzie się także część artystyczna oraz zabawa taneczna, którą poprowadzi zaproszony zespół muzyczny. Przez cały dzień dla dzieci dostępny będzie plac zabaw z dmuchanymi zjeżdżalniami oraz wiele innych atrakcji. Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Różańca oraz okolicznych miejscowości. Jeśli tylko festyn uda się zorganizować stadion Gromu po raz kolejny wypełni się po brzegi. W Różańcu tego typu imprezy nie odbywają się zbyt często, dlatego jak już jest możliwość uczestnictwa, mieszkańcy chętnie z niej korzystają.

O klubie

LKS Grom Różaniec powstał w 1956 roku. W XX wieku najwyższą ligą w której występował była klasa „A”, ale już w pierwszych dwóch dekadach XXI wieku zespół z Różańca był jednym z najlepszych w zamojskiej klasie okręgowej, wielokrotnie kończąc rozgrywki na podium. Sezon 2021/2022 jest dla Gromu drugim w IV lidze lubelskiej. W rundzie jesiennej w 18 meczach zdobył 33 punkty i zajmuje 6. miejsce w grupie II. Ważnym elementem w działalności klubu jest szkolenie dzieci i młodzieży. Dzięki temu w zespole seniorów występuje wielu wychowanków. Klub nie prowadzi odpłatnej działalności. Zasoby finansowe, którymi dysponuje to dotacje, wpłaty od lokalnych sponsorów i darczyńców. Są to środki, które pozwalają realizować szereg inicjatyw społecznych ukierunkowanych na potrzeby lokalnego środowiska. Pomimo skromnego budżetu Grom nieźle radzi sobie w rozgrywkach IV ligi, co dla niewielkiej miejscowości jest dużym osiągnięciem.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Po awansie do IV ligi koszty znacznie wzrosły. Bez środków finansowych pozyskanych z konkursów takich jak „Puchar 1000 Goli” Klub ma niewielkie szanse na organizacje wydarzeń społeczno-kulturalnych dla lokalnej społeczności. Jeśli Grom znajdzie się wśród zwycięzców konkursu środki finansowe zostaną przeznaczone głównie na wynajęcie sceny, opłacenie zespołu muzycznego, nagrody oraz poczęstunek dla zaproszonych drużyn i innych gości.

W kategorii "Społeczno-kulturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli