LKS Piotrowice Świdnickie

O projekcie

Wizja stadiony na przyszłość to projekt budowy trybuny dla kibiców, która znacznie poprawi wizerunek naszego stadionu i pozwoli kibicom na komfortowe dopingowanie w trudnych warunkach atmosferycznych. Drugim celem klubu jest oświetlenie boiska, które pozwoli zawodnikom trenować w okresie jesienno-zimowym.

O klubie

Ludowy Zespół Sportowy powstał w roku 1947. Założeniem drużyny zajął się Władysław Dybeł, który będąc na meczu w Żarowie, dowiedział się, że musi udać się do Świdnicy do siedziby Ludowych Zespołów Sportowych. Doszedł tam piechotą, otrzymał stos dokumentów do wypełnienia i kazano mu przyjść za kilka dni. Następnie wypełnił formularz i otrzymał piłkę z Polonii Świdnica i 5 par getrów. Był to pierwszy sprzęt LZS-u. Piłkę przyjęto z zadowoleniem, ale z getrami nie wiedzieli co mieli robić. Strojów nie posiadali, więc każdy grał we własnym ubraniu. Przy następnej wizycie wraz z Janem Krajdochą dostali piłkę i kilka par butów. Drużyna złożyła się na jednolite stroje, zaś resztę rzeczy kupiono od Unii Żarów. Pierwszy swój mecz przegrali z Marcinowicami. Następne rozgrywali już w lidze wiejskiej. Poziom wiedzy o piłce był dość niski, jednak wszystkie zasady i samą piłkę pokazał zawodnikom pan Rybak, dzięki któremu drużyna zyskała pojęcie o piłce nożnej. Na mecze jeżdżono rowerami, aż do czasu gdy na wsi pojawił się samochód ciężarowy. Drużyna mogła wtedy jeździć do dalej położonych miejscowości. Pierwsze boisko powstało na łące w Państwowym Gospodarstwie Rolnym, następne niedaleko torów kolejowych ( w stronę Żarowa ) , a trzecie to obecne. Jednak nie tylko piłka nożna, ale również lekkoatletyka i siatkówka była uprawiana przez członków klubu. LZS występuje w klasie B podokręgu świdnickiego. Od 2004 roku zespół nosi nazwę Ludowy Klub Sportowy w Piotrowicach Świdnickich

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Projekt który ma na celu poprawę funkcjonowania drużyny i zachęci kolejne pokolenia do aktywności sportowej. Liczymy na wsparcie finansowe jak i kibicowskie i nie poddamy się w dążeniu do poprawy funkcjonalności naszej drużyny :)

W kategorii "Infrastrukturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli