PIASEK POTWORÓW

O projekcie

Jesteśmy małym klubem z Gminy Bardo występującym w rozgrywkach wałbrzyskiej klasy "B". Realia klubów z małych wiosek zna każdy - nasz budżet oparty jest w głównej mierze na dotacji pochodzącej z Gminy Bardo, oraz wsparciu kilku sponsorów. Aby jednak poprawić coś w Potworowie na boisku potrzebne są większe fundusze. W projekcie "Potworna infrastruktura" chcielibyśmy poprawić przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników poprzez wymianę bramek ze stalowych na aluminiowe. "POTWORNIE NIEBEZPIECZNE BRAMKI" Rok powstania, a w zasadzie rok zespawania naszych bramek wiąże się z reaktywacją drużyny w Potworowie. To właśnie w 1999 roku z kilku stalowych rur i kilku elektrod zawiązały się fundamentalne elementy boiska. Bramki gotowe, boisko gotowe... gotowa też drużyna. 15 sierpnia 1999 po 26 latach reaktywowany został LZS Potworów, aktualnie znany i lubiany jako Piasek Potworów. Przez pięć ostatnich lat, w oficjalnych rozgrywkach, na boisku w Potworowie straciliśmy 127 bramek, strzelając przy tym zaledwie 56. Kibice zaczęli się zastanawiać czy nasze stalowe bramki są zaklęte? A kto wie, może w aluminiowe bramki łatwiej będzie celować naszym zawodnikom przez co poprawimy swoją pozycję w tabeli? ;) Żartujemy. Chodzi nam głównie o poprawę bezpieczeństwa na boisku. W przypadku zderzenia ze stalowym słupkiem, konsekwencje zdrowotne zawodników mogą być poważne. Koszt dwóch pełnowymiarowych bramek 7.32 x 2.44, zgodnych z przepisami PZPN i FIFA to około 10,000 zł. "POTWORNIE KRZYWE LINIE" Jeśli budżet konkursu na to pozwoli, chcielibyśmy również wymienić nasz wózek do sypania linii. Jest bardzo stary, zardzewiały, ledwo wysypuje się z niego wapno, a efekty możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Planujemy zastąpić go wózkiem który wyposażony jest w system rolek, nakładających równomiernie linię farbą o stałej szerokości 10cm. Ciekawe czy takim wózkiem uda nam się wyznaczyć idealnie równe koło środkowe boiska? Kosz wózka do oznaczania linii farbą to około 2000 zł.

O klubie

Kilka słów o nas. Potworów to mała wioska w województwie w dolnośląskim. Nasz klub powstał w latach 70-tych, reaktywowano go w 1999 roku i od tamtej pory aktywnie działamy na arenie sportowej w powiecie kłodzkim. W swojej bogatej historii mamy na koncie awans do A klasy w 2008 roku, oraz zwycięstwo w pucharze komisji do spraw zwalczania problemów alkoholowych w Janowcu w 1998 roku. Obecnie występujemy w wałbrzyskiej klasie b gdzie regularnie od pięciu lat zajmujemy ostatnie miejsce w tabeli. Ludowy Zespół Sportowy Piasek Potworów Data założenia klubu: 1973 Reaktywacja: 15.08.1999 Barwy: żółto-niebieskie Adres: Potworów 18, 57-256 Bardo, woj. dolnośląskie Stadion: Boisko Sportowe w Potworowie, pojemność – 500 miejsc (50 siedzących) / oświetlenie – brak / boisko – 98 m x 67 m Prezes: Sebastian Urban

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Celem naszego projektu jest upowszechnianie kultury fizycznej w bezpieczniejszych i bardziej komfortowych warunkach niż dotychczas. Poprawa infastruktury na naszym boisku może stać się motywacją dla dzieci i młodzieży do uprawiania sportu na terenie naszej wioski. Miejmy nadzieję, że właśnie ta młodzież będzie w przyszłości stanowić o sile naszego klubu i z duma reprezentować żółto-niebieskie barwy.

W kategorii "Infrastrukturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli