Szreniawa Koszyce

O projekcie

W tym roku nasz klub obchodzi setną rocznicę założenia i z tego powodu planujemy zorganizować event sportowo-rodzinny. Nasza rocznica, nijak ma się do wieku osiągniętego przez najdłużej żyjącego człowieka na świecie, przynajmniej według Emmanuela Sarkiego – byłego piłkarza Wisły Kraków, który twierdził, że jego pradziadek dożył 132 lat, lecz w skali lokalnej jest to spory wyczyn. Stulecie Klubu to nie tylko jednodniowe wydarzenie w naszej gminie, ale również społeczne wydarzenie w całej okolicy. Głównymi punktami wydarzenia będą: turniej drużyn młodzieżowych, mecz drużyny seniorskiej z atrakcyjnym zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej oraz spotkanie oldbojów naszego klubu z jeszcze nieznanym rywalem. Pewnie do głowy przychodzi wam myśl:,, skąd oni mogą wiedzieć gdzie te Koszyce są?” . Otóż racja z pewnością nie wiedzą, ale dzięki temu wydarzeniu chcemy sprawić aby nasza miejscowość była bardziej rozpoznawalna. Wykorzystamy każdy środek abyśmy popularnością przebili oddaloną od naszej miejscowości i różniąca się od nas tylko o dwie klasy wyżej rozgrywkowe - Wieczystą Kraków. Dzięki mediom społecznościowym rozpropagujemy informację o wydarzeniu w taki sposób, że „Stanowski” będzie mógł nam zazdrościć zasięgów. Ponadto zaprosimy cała śmietankę towarzyską okolicy m.in. Strażaków, Samorządowców, a nawet nie omieszkamy zapukać do Kół Gospodyń Wiejskich. Jak dobrze wiemy bez naszych ukochanych Pań nie mogłyby się odbyć obchody. Wśród atrakcji pobocznych, które chcemy zapewnić uczestnikom możemy wymienić: dmuchane zjeżdżalnie, pokaz udzielania pierwszej pomocy, możliwość wejścia do samochodów strażackich. Żeby nie być gołosłownym będzie z nami obsługa konferansjersko wraz z oprawą muzyczną. Sami widzicie wydarzenie będzie miało charakter równy Super Bowl w USA, a KTS Weszło będzie mogło zazdrościć bufetu przygotowanego dla kibiców na nasze stulecie. Możemy zapewnić też, że całe przedsięwzięcie będzie przez nas lepiej zorganizowane niż gala MMA VIP 4 przez Marcina Najmana.

O klubie

Początki zorganizowanego sportu w Koszycach sięgają wczesnych lat międzywojennych, kiedy to w 1922 r. z inicjatywy członków Ochotniczej Straży Pożarnej utworzono w Koszycach piłkarski klub sportowy. Od tamtej pory niemal nieprzerwanie istniał w Koszycach klub sportowy z drużyną piłki nożnej, znaną ze swoich mniejszych lub większych sukcesów sportowych we wszystkich miasteczkach Ponidzia. Trzeba też pamiętać o przedwojennej inicjatywie koszyckiego Koła Podoficerów Wojska Polskiego, z którego funduszów pod koniec lat 30-tych urządzono na błoniach boisko do koszykówki. Po zmiennych kolejach historii klubu sportowego, ponownie powołano go do życia na początku lat 50-tych. Od 1976 r. klub przyjął oficjalną nazwę Ludowego Klubu Sportowego “Szreniawa”. Wówczas to wybudowano i ogrodzono boisko na błoniach nad rzeką Szreniawą. LKS “Szreniawa” brał udział w rozgrywkach piłkarskich w Okręgu Krakowskim, potem w Kieleckim. Okres świetności zespołu przypadł na lata 80-te; nawiązano wtedy kontakty sportowe z druzyną niemiecką w Erxleben, gdzie kilkakrotnie koczyczanie wyjeżdżali na rozgrywki i skąd goszczono w Koszycach sportowców niemieckich. Od 1992 r. LKS “Szreniawa” brała udział w rozgrywkach o mistrzostwo klasy “A” w Kieleckim Okręgu Piłki Nożnej, osiągając dobre wyniki, uzyskując 3 lub 4 miejsca w lidze. Aktualnie drużyna piłkarska z Koszyc uczestniczy w rozgrywkach klasy “A” w Lidze Krakowskiej.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Planowana data wydarzenia 17 lipca 2022 r. Chcesz być na bieżąco z informacjami o naszym klubie? Zachęcamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/SzreniawaKoszyce / www.szreniawakoszyce.pl

W kategorii "Społeczno-kulturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli