Uczniowski Osiedlowy Klub Sportowy Zakrzów

O projekcie

Projekt pod nazwą BALLBUS ZAKRZÓW przewiduje zakup busa dla Uczniowskiego Osiedlowego Klubu Sportowego w Zakrzowie. Liczba trenujących w klubie dzieci i młodzieży z każdym rokiem rośnie, obecnie jest to 78 zawodników od 7 do 17 lat. Sukcesy naszych drużyn świadczą o talencie, wielkiej pasji, ogromnym zaangażowaniu zawodników do piłki nożnej, którzy poświęcają się w całości temu co robią. Naszym celem jest zbudowanie silnego klubu, którego centralnym punktem będą najmłodsi jego wychowankowie , którzy w przyszłości być może zasilą szeregi kadry narodowej. Przy tak dużej liczbie zawodników, największym naszym zmartwieniem jest brak busa, dzięki któremu moglibyśmy dojeżdżać na zawody zarówno w województwie podkarpackim jak i do innych województw. Pomimo ogromnego zaangażowania klubu oraz rodziców często nie jesteśmy w stanie dojechać na zawody w komplecie. Dodatkowo brak busa generuje bardzo duże koszty nie tylko dla naszego klubu ale również dla samych rodziców. Dlatego też tak ważne jest posiadanie go. Nowy pojazd znacznie podniesie komfort i bezpieczeństwo przewożonych dzieci, usprawni działanie i sprawi, że zwiększy się ilość wyjazdów na turnieje piłkarskie.

O klubie

Uczniowski Osiedlowy Klub Sportowy w Zakrzowie to organizacja, która bardzo dynamicznie się rozwija, koncentrując wokół siebie mieszkańców nie tylko Zakrzowa, ale również okolicznych miejscowości i miasta Tarnobrzega, gdyż wielu zawodników jest dojeżdżających. W skład tego klubu wchodzi 4 grupy: orlik (15 zawodników), trampkarz ( 18 zawodników), junior starszy (20 zawodników) oraz grupa seniorska (25 zawodników). Każda z tych grup trenuje dwa razy w tygodniu a mecze odbywają się w soboty i niedziele skupiając wokół siebie miłośników klubu. Zarząd klubu dokłada wszelkich starań aby ta organizacja prężnie się rozwijała, dlatego też współpracujemy z lokalną władzą, innymi organizacjami terenu Tarnobrzega tak aby móc wykorzystać wszystkie szanse na rozwój. Na mecze przyjeżdżają całe rodziny i często jest tak, że trybuny nie są w stanie pomieścić tak dużej liczby widzów. Klub stawia na zdrowy, aktywny sport poprzez promowanie różnych form aktywności ruchowej. Działamy na terenie Zakrzowa już od 25 lat, nie mniej jednak dopiero od 2018 roku energicznie się rozwijamy . Świadczą o tym: powołanie 3 sekcji młodzieżowych, awans grupy seniorskiej z klasy B do klasy A, nominacje, nagrody oraz wyróżnienia. Wszystkie nasze działania skierowane są na promowanie zdrowego, aktywnego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży. Na chwilę obecną w klubie trenuje 78 dzieci w wieku od 7 do 17 lat. W 2021 roku pozyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miasta Tarnobrzega w kwocie 35 000 tysięcy złotych oraz grant w wysokości 10 000 tysięcy. Obydwa dofinansowania zostały przeznaczone na działania z zakresu sportu, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się z awansu do klasy A grupy seniorskiej jak również rozwijać sekcje młodzieżowe. Wszystkie nasze działania zostały rozliczone prawidłowo i w terminie, świadczy to niewątpliwie o rzetelności i staranności Klubu.

Zgłoś swój projekt
i dołącz do konkursu!

Zgłoś projekt

Dodatkowe informacje

Zakup środka transportu dla Uczniowskiego Klubu Sportowego w Zakrzowie jest niezbędny, gdyż jako organizacja nie posiadamy żadnego środka a wynajem transportu na turnieje piłkarskie generuje bardzo duże koszty. Pojazd będzie używany do transportu dzieci nie tylko na różnego rodzaju rozgrywki sportowe ale również będzie służył w celu organizacji obozów sportowo-wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo klub skupia wokół siebie coraz większą liczbę zawodników. Posiadanie własnego transportu ubogaci ofertę klubu, a tym samym przyczyni się do większego zainteresowania sportem.

W kategorii "Infrastrukturalne"

Wszystkie projekty

W kategorii "Wszystkie"

Wszystkie projekty
Puchar 1000 goli